دستگاه‌ خمکاری دورانی-کششی

امروزه صنایع سازنده‌ی لوله، با چالش های زیادی در بازار فروش کالاهای خود مواجه هستند. مشتریان خواهان محصولاتی در شکل‌ها و ابعاد متنوع می‌باشند. بدین ترتیب زمانی که شکل‌ها از استانداردهای معمول خارج شده و ابعاد محصول خواه خیلی کوچک و خواه خیلی بزرگ شود، سازندگان با پیچیدگی‌های بیشتری روبرو خواهند شد. از طرف دیگر، به دلیل استفاده روز افزون از آلیاژهای تیتانیوم، نیاز به ابداع روش‌های دقیق‌تر به منظور تولید این محصولات، بیش از گذشته احساس می‌شود. بهبود کیفیت در کنار صرف هزینه‌ی منطقی از دیگر مواردیست که تولید کنندگان همواره با آن مواجه‌اند. به منظور رویارویی با این چالش‌ها، ضروریست تا از ابزارهای بهینه و روش‌های پیشرفته تولید و کنترل کیفیت استفاده شود.

امروزه دستگاه‌های سه بعدی خمکاری دورانی-کششی، برای انجام خمکاری های دقیق مورد نیاز در صنایع مختلف مانند تهویه مطبوع، هوا فضا، خودرو، و صنعت پزشکی طراحی شده اند. خمکاری دورانی- کششی، به دلیل نرخ تولید بالا و هزینه‌‌ی کم تولید، به عنوان متداول‌ترین و دقیق‌ترین روش خمکاری شناخته می‌شود. به دلیل ابزارهای متنوع، بهترین کیفیت و بالاترین دقت را برای خمکاری‌هایی با شعاع خمکاری و زاویه خمکاری مختلف به همراه دارد، و مناسب‌ترین روش برای خمکاری با شعاع خمکاری کوچک و ضخامت کم دیواره لوله می‌باشد.

همزمان با پیشرفت تکنولوژی دیجیتال، کنترل عددی فرایند با استفاده از کامپیوترهای پیشرفته، دقت و کیفیت محصولات را به طور چشم گیری افزایش داده  است.

لوله توسط قالب نگهدارنده به دور قالب خمشی، که تعیین کننده‌ی مقدار شعاع خمکاری است، کشیده می‌شود. برای جلوگیری از وقوع نازک شدگی بیش از حد در انحنای خارجی لوله از قالب فشاری استفاده می‌شود و به منظور کاهش چروک و جلوگیری از تغییر در شکل سطح مقطع لوله حین فرآیند خمکاری، سنبه همراه با توپی یا سنبه بدون توپی داخل لوله قرار داده می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*