قفس کروی پرورش ماهی

پرورش ماهی

یکی از طرح­های بزرگ این شرکت در زمینه آبزی پروری، سازه جدید کروی غوطه ­ور پرورش ماهی موسوم به آکیوپاد (Aquapod) است که تکنولوژی ساخت آن تنها در اختیار کشور آمریکا و سازمان دولتی NOAA قرار دارد.

 • سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال
  سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال
 • نصب اولین نمونه در دریا
  نصب اولین نمونه در دریا
 • نصب اولین نمونه در دریا
  نصب اولین نمونه در دریا
 • بازدید معاونت پژوهش و ارتباط با صنعت دانشگاه گیلان
  بازدید معاونت پژوهش و ارتباط با صنعت دانشگاه گیلان
 • بازدید اعضای هیات علمی گروه شیلات دانشگاه گیلان
  بازدید اعضای هیات علمی گروه شیلات دانشگاه گیلان
 • گروه غواصی شرکت
  گروه غواصی شرکت
 • نمایی از قفس داخل دریا
  نمایی از قفس داخل دریا

شرکت مشاوره و طراحی و مدیریت ساخت آتیه‌سازان کاسپین، همگام با جهت‌گیری جهان تکنولوژی دریایی و با درنظر گرفتن صرفه اقتصادی موجود در پرورش ماهی و با بکارگیری دانش، خلاقیت و پشتکار مهندسان جوان و پرتلاش ایران اسلامی برای اولین بار در ایران و منطقه اقدام به طراحی صنعتی سازه‌های پیچیده قفس دریایی کروی‌شکل معروف به آکیوپادها مطابق با استانداردهای روز دنیا نموده است.

با گسترش فناوری پرورش ماهی در قفس و استفاده از مواد مقاوم در ساختار قفس‌ها به ویژه با شرایط موجود در سواحل دریایی کشور، امروزه پرورش ماهی در قفس در دریای آزاد متداول شده است و گسترش این فعالیت در آب­های دور از ساحل معایب زیست محیطی آن را کاملا رفع نموده است. با توجه به آمارهای موجود، در کشور ما بیش از ۵۰۰ هزار هکتار منابع آبی وجود دارد که با استفاده از اعمال مدیریت صحیح امکان بکارگیری سیستم‌های نوین پرورش ماهی در قفس­‌های دریایی در بسیاری از منابع خصوصا آب­‌های ساحلی دریای خزر فراهم می­‌باشد.

در کشور ما با توجه به مطالعات امکان‌سنجی پرورش ماهیان دریایی که از سوی کارشناسان حاصل شده، توان تولید هزاران تن برآورد گردیده است، با توجه به اینکه از این میزان سهم عمده‌ای به استان گیلان اختصاص دارد می‌توان با گسترش این صنعت نوین در آبزی پروری استان تحولی شگرف به‌وجود آورد که باعث اشتغال‌زایی و رشد اقتصادی در استان خواهد شد. در حال حاضر از قفس‌های دریایی در مدل‌ها و ابعاد مختلف در پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا از جمله فرانسه، انگلستان، نروژ، کانادا، چین، استرلیا و آمریکا که تنها تولیدکننده­‌ی این نوع قفس در دنیاست استفاده می­‌شود.

از این رو به‌دلیل اهمیت شیلات و آبزیان دریایی در اقتصاد و اشتغال استان­‌های ساحلی کشور و در جهت ساماندهی به وضعیت صیادان در این استان‌ها شرکت مشاوره و طراحی و مدیریت ساخت آتیه‌سازان کاسپین با استفاده از علوم و تکنولوژی‌های روز دنیا و نیروهای متخصص و جوان ایرانی در زمینه ساخت و نصب این‌گونه از قفس‌ها اقدام به تولید این سازه نموده است. شرکت مشاوره، طراحی و مدیریت ساخت آتیه‌سازان کاسپین امیدوار است با بکارگیری همه‌ی توان و امکانات و دانش فنی اعضای متخصص، به سهم خود کشورمان را به سمت ایرانی آباد و سربلند سوق دهد تا آرمان‌ها و آرزوهای که برای سرافرازی کشور اسلامی عزیزمان در دلهایمان ریشه دوانیده است به سرانجامی که در شأن ایران و مردم لایق و سزاوار آن است برسانیم.

مزایای پرورش ماهیان دریایی در قفس

ویژگی سازه جدید پرورش ماهی (آکیوپاد)

طراحی سازه آکیوپاد

اقدامات عملیاتی

 

برای دریافت کاتالوگ پروژه قفس کروی غوطه‌ور (آکیوپاد) بر روی دانلود کلیک کنید.

دانلود